Skating Club Piešťany vznikol v roku 2015 z iniciatívy bývalých krasokorčuliarok krasokorčuliarskeho klubu TJ AKO Piešťany. Od tej doby sme sa s odhodlaním venovali podpore a rozvoju korčuľovania. Skating Club Piešťany sa môže pýšiť viacerými úspechmi, ktoré dosiahol na súťažiach medzi korčuliarmi z celého Slovenska.

Úspešný záver sezóny 2023/2024 - Skating Club Piešťany - Galéria

Úspešný záver sezóny 2023/2024

V uplynulých dňoch sme sa zúčastnili vrcholných súťaží sezóny: Majstrovstiev Slovenska a finále B a hobby kategórií, kde sa prebojovalo 5 dievčat z nášho klubu.

Majstrovstvá Slovenska sa konali 9.-10. marca 2024 v Novom Meste nad Váhom. V kategórii Nádeje 7 obsadila naša pretekárka Hanka 4. miesto, pričom dosiahla svoje maximálne bodové skóre, a to 22,38 bodu. Od získania bronzovej pozície ju delilo iba tesných 1,07 bodu. Karolinka sa umiestnila v kategórii Nádeje 8 na slušnom 9. mieste s celkovým skóre 23,29 boda. Obidve dievčatá sa predstavili v silnej konkurencii  14 najlepších dievčat na základe slovenského pohára, pričom každá z nich musela splniť príslušné výkonnostné testy.

Finále B a hobby sa uskutočnilo 17. marca na zimnom štadióne v Martine. Do finále sa prebojovali Milka, Lea a Alica, ktorá, žiaľ, pre chorobu nenastúpila. Lea po veľmi dobre zvládnutej voľnej jazde sa umiestnila v kategórii starších žiačok B na 7. mieste so ziskom 32,69 bodu. Milka dosiahla 33,19 bodu a napriek dvom pádom sa umiestnila na 5. mieste. Celkovo sa v danej kategórii zúčastnilo 18 pretekárok.

Ďakujeme dievčatám za veľmi peknú reprezentáciu nášho klubu, ako aj pani trénerke za ich vedenie  počas celej sezóny 2023/2024.